Sepetli Vinç Nasıl Yapılır?

Sepetli Vinç Nasıl Yapılır?

Sepetli Vinç Nasıl Yapılır?

Sepetli Vinç, tekerlekli bir araç üzerine kurulu olan bir düzenektir. Eşyaların yukarı veya aşağı yönde taşınmasını sağlar. Böylelikle ağır olan eşyalarda rahatlıkla yüksek yerlere taşınabilmektedir. Vinçler hayatımızda büyük bir yer işgal etmektedir. Biz farkında olsak da olmasak da aslına bakarsanız tamamen kolay ve güzel bir yoldan işlemlerini tamamlamaktadır. Firmamız bünyesinde yapılacak olan tüm işlemlerde vinç kullanımı rahatlıkla yapılabilmektedir. Dilerseniz birazda sepetli vinç nasıl yapılır sorusuna odaklanalım.

Sepetli vinç yapım itibari ile birlikte son derece yararlı bir şekilde sürdürülmektedir. Kimi eşyaların dışarıdan içeriye taşınma koşulu yoktur. Böyle zamanlarda balkondan veya çatıdan bu eşyalar vinç yardımı ile içeri sokulabilmektedir. Bunun dışında vinçler cephe temizliği gibi yerlerde de etkin bir şekilde kullanılabilmektedir.

Vincin uzamasını veya kısalmasını sağlayan aracı parçaya ki ismi kol olarak gördüğünüz parça burada “bom” olarak adlandırılır. Bu bom belirli mesafelerde etkin bir şekilde hareket ederek arzu edilen hizmetin verilmesini sağlar. Vinci kullanan bir tane de aşağıda operatör bulunur ve onunla birlikte bir eşya bir yerden alınıp diğer yere nakledilebilir. Etkin ve basit bir kullanımı olan vinç son derece güvenli bir makinedir. Özellikle sepetli vinç makinesi insanların güvenlik tedbirinin hat safhada alındığı makinelerden bir tanesidir. Sepetli vinç nasıl yapılır sorusuna birazda farklı bir bakış açısıyla yaklaşalım.

Beylikdüzü Vinç Kiralama

Sepetli Vinç Yapımı

Sepetli vinç yapım itibari ile oldukça basit bir ama ağır metallerin kullanıldığı bir makinedir. Bir tane kamyonun kasası sökülür ve arkasına vinç bağlanır. Vinç bağlanma esnasında çok ağır bir makine olmasından dolayı yapacağı hareketlerde aracı devirmemesi için 4 tanede ayak eklenir. Bu ayaklar henüz vinç kurumu yapılmadan önce açılarak arcın dengesinin sağlanması konusunda yardımcı olur. Böylelikle aracın devrilmesi gibi durumlara karşın korunmuş olunur. Kamyon kasasına konulduktan sonra vinç artık kullanıma hazır demektir. Onu kullanacak kişiye ise operatörlük belgesi aldırılır. Böylelikle yetkin ve etkin bir kişi tarafından kullanılır. Çünkü bilinçsiz kullanımlarının cezası insan canıdır. Özellikle sepetli olanlarına insanların çıktığı bilindiğinden ve bu yönde tasarlandığından dolayı son derece dikkatli olunmalıdır. Bu konuda operatöre çok iş düşeceğinden dolayı onun gereken eğitimi alması sağlanır. Sepetli vinç nasıl yapılır sorusunun daha geniş cevabını belki başka bir yazımızda sizinle paylaşırız.

Tuşba vinç kiralama şirketi ile birlikte sepetli vinçlerinizde arzuladığınız kaliteye rastlayabilirsiniz. Firmamız çevresinde yaptığı tüm işlerde güvenlik konusunu en üst seviyede tutmaktadır. İstanbul çapında vinç kiralama hizmeti veren firmamız, pek çok konuda bu hizmetleri yapmaktadır. Dizi çekiminden nakil hatları bakımına kadar birebir olarak bu hizmetleri vermektedir. Sizlerde vinç kiralama hizmetlerinde bizlere danışarak arzuladığınız kalitedeki işleri alabilirsiniz.

Beylikdüzü Kiralık Vinç

Tıkla Ara
Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?
Merhabalar,

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?